דוא"ל / נייד / טלפון:
סיסמה:
זכור אותי שכחתי סיסמה


אתר הנצחה לחברי וידידי עלומים

יהי זכרם ברוך

 


<< חזרה לאתר הנצחה
דף הנצחה לגלידאי יערה ז"ל
(15/08/1979 - 05/10/2006)     ( כב אב תשלט  -  יג תשסז )


בת שושקה תבל"א ושלמה יבל"א
נולדה בעלומים בכ"ב מנחם-אב תשל"ט
נפטרה אחרי מחלה קצרה בי"ג תשרי תשס"ז
בת 27 במותה


יהי זכרה ברוך


הכסות הצמרית
הבאה והולכת מהאדמה
פרומה.
אהיל השמיים השחורים
טומני כוכבים
מרוחק.
צחוק הפריחה של קיץ
נשמע עמום
בשדה אחר.

ואת,
שהלכת יחפה.
נושמת צבעים
מאצילה חלום
מחייכת עולם.

יערה.
אוהבת אדם וחיים,
הכתיבה לנו
חיוך, דמעה וגעגוע שאין נוגעים בסופו.

(דורון מלר, בן כיתה)יערה נולדה ב 15/8/1979- בבית החולים סורוקה בבאר שבע. גדלה בקיבוץ עלומים, בתקופת ילדות ונערות נפלאה. סיימה את לימודיה היסודיים בבית הספר בקבוץ סעד והמשיכה ללימודי תיכון עיוניים בבית הספר התיכון של הקיבוץ הדתי בקבוצת יבנה. למדה במגמת לימודי ארץ ישראל והגישה עבודת גיאוטופ מצטיינת בנושא "מפעלי המים של הנבטים בנגב". סיימה וקיבלה תעודת בגרות מלאה.


התגייסה לצה"ל, לחיל החינוך ושירתה כמדריכה בבית ספר שדה איילון של החברה להגנת הטבע. במסגרת זו הדריכה טיולים של בתי ספר בכל מישור החוף, מחיפה עד אשקלון, ולכיוון מזרח בואכה הרי ירושלים. אחרי שיחרורה מצה"ל יצאה לטיול של כארבעה חודשים בספרד, בפורטוגל ובאנגליה. בתקופה זו התוודעה והתאהבה בנושא של תיאטרון-הרחוב ובתרבות ריקודי הפלמנקו של העמים האיבריים.לאחר חזרתה מאירופה התקבלה לעבודה כרכזת הדרכה בחברת הטיולים "אגד-טללים", שהפכה במשך השנים ל"כנס-טללים". בתפקיד זה נדרשה להפעיל תבונה, שיקול דעת ורגישות, כדי לשבץ ולתפעל עשרות מדריכים מגילאים צעירים ועד לגילאים מבוגרים ועשתה זאת בהצלחה מלאה. בתקופה זו עזבה את ביתנו ועברה להתגורר בתל אביב. לאחר שצברה סכום כסף מספיק החליטה יערה לסיים את עבודתה בחברת "כנס-טללים" ויצאה לטיול של חצי שנה בהודו. לאחר חזרתה מהודו החלה לעבוד במלצרות במספר מסעדות, ובמקביל החליטה ללמוד תיאטרון קהילתי באוניברסיטה.


אך טבעי היה שבחרה ללמוד לימודים אקדמאיים בתחום ששילב בין אהבתה לנושא התיאטרון לבין רגישותה החברתית, יוצאת הדופן.


במשך כל שנות חייה יצאה יערה למאות טיולים, אישיים ומשפחתיים. בנוסף לטיולים שעשתה ברחבי ארץ ישראל ובסיני עם הוריה, אחיה וחבריה, הספיקה יערה לטייל בלא מעט מדינות באירופה ובאסיה, ביניהן-אנגליה, צרפת, ספרד, פורטוגל, הולנד, יוון, קרואטיה, סלובניה, תורכיה, הודו וסרילנקה.


במקביל לכל עיסוקיה התנדבה, עם שחרורה מצה"ל, במספר עמותות העוסקות בנושאים חברתיים שונים, כמו על"ם וכדומה. הנושאים החברתיים, הן הציבוריים והן הפרטיים, הלכו והתעצמו אצלה והיוו מרכיב חשוב באישיותה ובהשקפת עולמה. כל אלו חברו לנושאים משמעותיים אחרים-שמירת טבע, איכות הסביבה, שימור אתרים, שאף הם היו בראש סולם הערכים שלה.


מרכיב נוסף באישיותה היה היחס המיוחד ל"אחר" ול"שונה" בחברה.


כל אדם, תהא זהותו האישית, המינית, הגזעית, הדתית, הלאומית, החברתית-כלכלית אשר תהא, קיבל אצלה יחס אישי של אהבה, כבוד, הערכה ופרגון אינ-סופיים.


גם המשפחה היתה אצלה בראש סדר העדיפויות ושמרה על קשר עמוק ורציף עם הוריה, אחותה ואחיה.


יהי זכרה ברוך.


הלכתי אצל מי שהציע לי יותר חיים.
הלכתי אצל אלוהים
הציע לי כל החיים
רציתי יותר את כל החיים.
(יונה וולך).הוסף

"שולח לך המון אהבה וחיבוקים איפה שלא תהיי במרומים בטבע, בעצי ..."
שחף פלד


< חזרה לאתר הנצחה

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]

|מפת אתר|
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2018 (c)